Акинфеев: Инцидентите се дел од фудбалот

Квалификацискиот натпревар помеѓу Црна Гора и Русија не го доживеа својот крај поради серијата инциденти кои се случија а од кои најдебелиот крај го извлече рускиот голман Игор Акинфеев.

Ѓурѓевац: Не заслужуваме да имаме држава, ниту фудбалска репрезентација

Генералниот секретар на Црногорската Фудбалска Федерација, Момир Ѓурѓевац е згрозен од инцидентот на синоќешниот натпревар, вели дека тие изгледаат како варвари и не заслужуваат да имаат ниту фудбал ниту држава.

Брновиќ: Немам зборови, поради однесувањето на навивачите нема да се квалификуваме на ЕП

Селекторот на црногорската репрезентација вели дека тој и неговите играчи немаат зборови за она што се случуваше на синоќешниот натпревар.

Русија ќе испрати протесно писмо до УЕФА поради насилството во Црна Гора

Русија ќе се жали до УЕФА поради инцидентите на синоќешниот натпревар против Црна Гора кој не го доживеа својот крај.

Ѓуровски: Само Хасани покажа како треба да се игра за репрезентативниот дрес

Селекторот на македонската репрезентација, Бошко Ѓуровски е разочаран од изданието на своите фудбалери, како причина за поразот ја посочи и повредата на Положани.

Сколс: Манчестер јунајтед со Бејл би бил сериозен конкурент за титулата

Легендата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс смета дека неговиот поранешен клуб треба да го ангажира Герет Бејл за да биде конкурент за најголемите трофеи.

Заврши сезоната за Маркисио

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Клаудио Маркисио ќе паузира од шест до осум месеци поради повреда на вкрстените лигаменти на коленото

За Барса Нејмаер е како Бекам

Претседателот на Барселона, Хосеп Мариа Бартомеу вели дека Нејмар привлекува спонзори како Дејвид Бекам па тоа е една од причините зошто ’Каталонците’ го ангажирале Бразилецот

Лоши вести за Баерн, Робен ќе паузира шест недели

Според пишувањата на Bild, Пеп Гвардиола нема да може да смета на Арјен Робен во следните шест недели

Познати термините за четвртфиналните натпревари од Лигата на шампионите

Брзо по ждрепката УЕФА ги одреди термините за четвртфиналните натпревари, првиот дуел помеѓу мадридските ривали е на 14. април.

Волфсбург - Наполи е дербито од четвртфиналето во Лига Европа

Денеска беше извршена ждрепката за четвртфиналните натпревари во Лига Европа, Волфсбург - Наполи е дерби натпреварот.

Ѓуровски: Само Хасани покажа како треба да се игра за репрезентативниот дрес

Селекторот на македонската репрезентација, Бошко Ѓуровски е разочаран од изданието на своите фудбалери, како причина за поразот ја посочи и повредата на Положани.

Нов необичен гол на Златан Ибрахимовиќ! (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ кој е мајстор за постигнување на необични голови, вечерва против Молдавија постигна уште еден таков.

Најчитани

Фудбал на ТВ

Среда

18.03.2015

 

МТВ 1, 20:45

Лига на Шампиони: Борусија Д. - Јувентус

 

Четврток

19.03.2015

 

МТВ 1, 21:05

Лига Европа: Интер - Волфзбург

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анкета

Дали Милан треба да му врачи отказ на Пипо Инзаги?

Вкупно гласови: 244
Да [38.93%, 95 гласови]
Не [61.07%, 149 гласови]