24фудбал

Македонија

Голот на Енис Барди (ВИДЕО)

11.02.2016

Видео од вчерашниот гол на Енис Барди во Унгарскиот Куп, натпревар на кој забележа и две асистенции.

Англија

Јунајтед се мачи на теренот, ама надвор од него растура

11.02.2016

„Црвените Ѓаволи“ имаат уште една разочарувачка сезона на фудбалските терени, но клубот бележи рекорден успех на комерцијален план

Италија

Бобан: На Тоти му дојде крајот!

11.02.2016

Поранешниот играч на Милан, Ѕвонимир Бобан смета дека Тоти не може веќе да игра професионален фудбал во Серија А, неговото време е изминато.

Лига на Шампиони

Бејл ја обнови повреди, неизвесен за дуелот со Рома

09.02.2016

Герет Бејл ќе биде надвор од стројот уште една недела и најверојатно ќе го пропушти дуелот со Рома во Лигата на Шампионите