BetAdria.com

Еуроспорт: Марио Ѓуровски го направи најглупавиот потег во 2013

Според Еуроспорт, македонскиот интернационалец, Марио Ѓуровски ја направи најголемата глупост во 2013 кога ги соблече шорцевите при прослава на погодок и заработи втор жолт картон.

Познатиот спортски канал, Еуроспорт, прави ретроспектива на случувањата во 2013 година, а таму имаме и наш претставник.

Имено Марио Ѓуровски се закити со наградата за најглупав потег во годината која изминува.

Да потсетиме, при прослава на погодок за Муангтон Јунајтед, Македонецот ги соблече шорцевите и ги стави на глава, тоа го направи иако имаше жолт картон, па заработи втор и беше исклучен.

 


Најчитани

Фудбал на ТВ

Среда

17.09.2014

 

МТВ 1, 20:45

Лига на Шампиони: Баерн М. - Манчестер С.

 

Четврток

18.09.2014

 

МТВ 1, 21:05

Лига Европа: Евертон - Волфзбург

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анкета

Кој ќе го добие дерби натпреварот помеѓу Арсенал и Манчестер Сити?

Вкупно гласови: 65
Арсенал [36.92%, 24 гласови]
Нерешено [43.08%, 28 гласови]
Манчестер Сити [20.00%, 13 гласови]